kiekvieną kartą bendraudama su žmonėmis, matau standartus - vieni propoguoja laisvę, kiti estetiniais atspalviais išraižytas taisykles, dar kiti perka mėtinį toletinį popierių už dešimt litų ir jaučiasi dėl to laimingesni. . .
ir tarp daugybės žmonių, jų nuomonių tu turi atrasti save, bet nepamiršk prisitaikyti. turi išmokti taisyklingai kalbėti, laiku gimdyti, nekramtyti nagų, nevogti šokolado, rašyti dešine ranka, tikėti tuo Dievu, kuriuo tiki tavo artimieji...
sunku kartais, tiesa? ką daryti?
išeitis - neluošinti savo proto tokiais samprotavimais.
kaip tu laikais, kaip tu gyveni, kaip tu elgiesi ir kaip tu kalbi, kaip. kaip. nekaip. kaipne. nurimk.
viskas taip reikšminga, reikalinga, neapibrėžta ir galiausiai - klaidinga.
galutinė išeitis: negalvoti.
2009-04-18seklys morka: taip! žmonės išvis galvojau daugiau negu daro. nereikia stengtis taikytis prie kitų, reikia būti paprastu ir natūraliu.
2009-04-19Daina B.: Taip. Viskas klaidinga. Ir? Beprasmiška tuomet?
2009-04-19Rūta Juodaitytė: Ne, kodėl, nors kartais ir taip atrodo :)
klaidos tam, kad jas taisytume - užburtas ratas, bet jei jį linksmai suksim, tai beprasmybės neliks
Kai perskaitau tris H. Radausko eilėraščius aš pradedu atsirinkti, ką reiškia žmogaus substancija, ką reiškia tyliais žingsneliais norėti to, ką turi poetinės tikrovės personažai.
Poetinėje sintaksėje, kaip šnekamojoje kalboje, atrandu sakinio, kaip nuolainės jungties ir ryšių inspiracijos, svarbą.
Koks tikras, skaidrus ir apčiuopamas mūsų žodis, kurį sugalvojame, prisimename, ištariame ir su juo ką nors gauname. Sau. Pritarimą ar galvos pakratymą, šypseną ar ironišką repliką. Taip ir susikuriame savo laukus, kuriuose esame laimingi, nes juose lankstosi visos žolės ir nežolės, arba esame nukabinę nosis, nes prilimpa prie mūsų dangaus graužiančios ašaros, lūžinėjantys ir visai nejuokingi kamuoliniai debesys, nors jie iš tiesų tokie gražūs, minkšti.
Ir jei mūsų žodis, kurį sugalvosime, prisiminsime ir ištarsime bus netikras, neskaidrus, mes ne tik jo neapčiuopsime, bet ir nieko ( jį išmetę iš savo mąstymo ribų) juo nepešime, negausime, nelaimėsime, ne. Ne. Sau. Ir ne tik sau. Pritarimas, žodis,šypsena, žodis. Vandeningai gilus ir saulėtai šiltas. Žodį mylėti pradėjau/pradėsiu.
t o b e c o n t i n u e d... ---> Kaip nagais kabintis į leksikos spintas?
2009-04-16skarbonke: da galima bandyt kabintis duntais (-:
kada žmogus pradeda vaikščioti kito žmogaus mintimis, aš įsikandu savo subtilius žodžius ir bandau loti - negalima taip, negalima.
bet kodėl aš taip elgiuosi? neverta savęs kankinti kitų klaidomis.
pagalvojau aš taip, kai jis pasakė : ''o pameni kai tu manęs klausei - kiek dar liko tavęs?, tai štai aš šia tema VDA padarysiu parodą - sinteziją ----"
(...ar kitą meno proveržį, kurio aš taip ir nepamačiau..)
juokingai dabar atrodo mano reakcija, tada aš vėl sakiau - au au au au .
bet mes visi augam su šiais žodžiais - kiek dar liko tavęs? kiek dar liko manęs? kiek dar lieka mūsų? kai mes augam, kylam - leidžiamės, pilnėjam - tuštėjam.
nereikia susiveržti savęs - pagalvojau. dabar. dar kartą. ir kam tu skaitai? ir kam aš galvoju.