Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Magic Cloth Technika

     

Pranešimas cruxman    2011 12 02 23:05      

Kadangi neradau tokios temos, tegul bus pradžia forumui, o kad pritrauktume ar sudomintume daugiau žmonių iš karto noriu pateikti praktinį klausimą bandžiusiems ar bent numanantiems, kaip tai reikėtų įgyvendinti.

Ką darote, norėdami eksponuoti kadro vidurinę dalį trumpiausią laiką, kitų kadro dalių atžvilgiu. Tarkim, horizonto linija ir truputis šviesesnio dangaus virš jūros (žemės ir debesuoto dangaus atžvilgiu)? Kuomet patraukiate audeklą nuo objektyvo?

Kiek kartų bandžiau tai arba perkaldavau dangų ties horizontu arba audinio nespėdavau patraukti iki suveikiant užraktui. Technika atrodo primityviai lengva tik iš pirmo žvilgsnio...:/ Aš įsivaizduoju, kad audeklas turėtų būti vos ne sukarpytas tam tikrom horizontaliom juostelėm, priklausomai nuo scenos, nes priešingu atveju vidurinės kadro dalies eksponuoti trumpiausią laiką, traukiant audeklą viršun, paprasčiausiai nepavyks... O gal turite lengvesnių sprendimo variantų?

Dalinuosi pora įdomesnių tokios technikos nuorodų ir laukiu atsakymo į klausimą:

http://www.flickr.com/photos/icelandaurora/with/4757018741/
http://availablelightimages.com/seascapes-night/


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2011 12 03 14:54      

indomu būt praktiškai pažiūrėt į realizavimą...jei teisingai supratau, tai kažkas panašaus, kaip maskavimo technika pozityvinaim procese... bet, vizualiai nekontroliuojant proceso, sunkoka būt gaut nuspėjamus rezultatus...ar ne paprastesnis sprendimo būdas gradual filtrai?...ar kažką ne taip supratau?...

Paskutinį kartą redagavo Arvydas Venclovas, 2011 12 03 21:36 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2011 12 03 20:33      

Gradual filtrai yra lengviausias kelias. Paaukoji kokius 1500 Lt, nusiperki Lee gelinius filtrus ir viskas. Nėra netikėtumų, jokio eksperimento ir viskas aišku. O čia dalykas, padaromas be filtro, kaip tamsta ir paminėjote. Bet kaip sugebėti išlaužti tą reikiamų vietų maskavimą reikiamą laiko tarpą: kaip kadro vidurinę dalį maskuoti trumpiausią laiko tarpą?

Būtent šis kadras yra padarytas jungiant 10 maskavimo techinika surinktų nuotraukų į HDR.

http://fotokudra.lt/img.php?img=436223&nav=aut&page=

Kol kas turiu tik porą minčių: arba reikia išlaukti, kol visiškai nusileis saulė (tada ekspozicijos reikšmės priartėja prie vidurkio), arba ilginti išlaikymą kadro aštrumo sąskaita iki kraštutinių diafragmos nustatymų: f/22, f32 ar pan.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas V. Mikšys    2011 12 06 17:42      

Labai įdomi technika, iš principo kažką buvau panašaus kartą pagalvojęs, bet niekad nepabandžiau. Tikrai reikės pabandyti progai atsiradus.

O dėl minėtos problemos, iš pirmo žvilgsnio pažiūrėjus ir teoriškai pasvarsčius, tai arba reikia eksponuoti tą viduriuką pačioje pradžioje ir tada uždengti iki išlaikymo pabaigos - tada tiksliai galima žinoti, kiek truko jo išlaikymas, arba, jei vis tiek nepakanka laiko paklaidos ir rezultatai gaunasi nepatenknami, dėti dar vieną ND filtrą ir taip išlošti tas kelias sekundes.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2011 12 06 18:40      

a gal kas turit nuorodą į šito reikalo procesą?...
turiu keleta minčių apie kažkokį zoninio maskavimo-eksponavimo įrenginį...bet tai tikėtina būtų gremėzdas... baisesnis nei cokin... Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas V. Mikšys    2011 12 06 19:20      

Kiek suprantu, visas procesas yra grynai empirinis, "pasidaryk pats" pobūdžio ir jo principas yra gana paprastas, panašus į tą patį maskavimą fotolaboratorijoje. Sugalvotas neturint pinigų gradual filtrams. Cloth - nebūtinai audinys, gali būti bet koks (tamsus) objektas.

Uždedamas ND filtras, kad gaut ilgesnį išlaikymą, tada išmatuojama ekspozicija šviesiausioje (kurią dengsime) ir tamsioje kadro vietoje, fotoaparato išlaikymas nustatomas pagal tamsiąją, o toji šviesioji dalis uždengiama tiesiog rankomis minėtu "cloth" objektu ir paleidus užraktą, kol fotoaparatas eksponuoja tamsiąją dalį, šviesioji didžiąją išlaikymo dalį laikoma uždengta ir tik atidengiama reikiamam išmatuotam ekspozicijos laikui vieną ar daugiau kartų. Pvz., išlaikymas trunka 30 sek, o besileidžiančią saulę eksponuojame tik 3 sek. Spėju, kad rezultatas priklauso nuo labai daug dalykų - ir taškinio matavimo tikslumo, ir rankų miklumo.

Informaciją radau čia. Vaizdinio ar schematinio paaiškinimo ar parodymo dar nemačiau niekur. Turėsime bandyti patys ir rodyti.
http://icelandaurora.com/blog/2010/07/20/tonys-magic-cloth-technique/


Paskutinį kartą redagavo V. Mikšys, 2011 12 06 22:18 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2011 12 06 20:18      

hm...pagal tuos vaizdus, tai man regis iš technologijos tik pavadinimas likęs... naudoja ten tuos gradual filtrus ir tiek...nu, profesionaliai naudoja...

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą