Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Architektūra

     

Pranešimas    2008 6 14 17:19      

Architektūra

Architektūra yra labai plati sritis, apimanti ir moderniausius šiuolaikinius statinius bei tradicinius pastatus, ir pramoninius pastatus bei bažnyčias; ir priemiesčių namelius, ir senovinius dvaro rūmus, taip pat tiltus ir dambas, interjerus ir dekoratyvines detales.
Praktiniai patarimai Fotografuojant architektūrą viskas labai priklauso nuo esamos šviesos. Nepagailėkite laiko sužinoti, kaip šviesa veikia tas detales, kurias norėtumėte pabrėžti. Pažiūrėkite, ar dėl saulės šviesos kai kurios dalys meta šešėlius, ar šešėliai bus jums reikalingi nuotraukoje, ar jie sukuria įdomią šviesos ir šešėlio žaismę. Jeigu iš vienos pastato pusės apšvietimas nėra tinkamas, jis gali būti geresnis iš kitos pusės; jei ne, galite ateiti kitu dienos metu. Fotografuojant pastatus dangus taip pat yra labai svarbus. Įspūdingiausios nuotraukos gaunamos tada, kai dangus yra be debesų arba audringas, reikėtu vengti apsiniaukusio pilko dangaus. Rūkas ir migla, suteiks jūsų nuotraukoms naują aspektą.
Darbas nedidelėje erdvėje jeigu erdvė pastato viduje arba aplink jį yra nedidelė, siekiant apimti visdą objektą nepakeičiamas pagalbininkas bus plačiakampis objektyvas (galimos vaizdo korekcijos (shift) ar perspektyvo koregavimo (perspektyve – control) objektyvai). Dažnai, planuojant nufotografuoti detalę ar pastato elementą, tinka IŽN objektyvas. Norint apšviesti nedidelės apimties interjerą (arba maža interjero zoną) bus naudinga rankose laikoma blykstė, tačiau juks taip pat reikės labai jautrios fotojuostos ir ilgo išlaikymo, kuriuos taikant prireikia trikojo.

Pastato apžiūrėjimas

Daugumai pastatų, jeigu jie nėra aukšti ir siauri bei niekuo neišsiskiriantys bokštai, turi daugyubę nepanašių elementų, skiriasi išoriškai, pasižymi kitokia nuotaika ir bruožais. Kai einate aplink pastata ir susidomite kažkuo, ka būtu galima nufotografuoti, atkreipkite dėmesį į detales. Įsižiūrėkite į ritmą, kurį tarsi skleidžia pastatas, ir apmastykite, kaip galėtumėte sustiprinti šiuos įpatingus bruožus fotografuodami, arba net pabandykite unikaliu būdu jas interpretuoti.
Išanalizuokiter ir tai, kokiu kampu šviesa atsispindi nuo pastato, ir nuspreskite, koks dienos metas jums labiausiai tiktu apšvietimo prasme. Nuo skirtingo ŽN objektyvų, židinio nuotolio keitimo gali priklausyti tai, ar nuotraukoje pastatas atrodys įspūdingai. Įsižiūrėkite į objektą pro skirtingus objektyvus.

Plačiakampio objektyvo naudojimas

Plačiakampiai objektyvai yra būtini fotografuojant architektūros objektus – paprasčiausiai dėl to, jog dažnai neįmanoma arba nėra prasmės nutolti nuo jų per tokį atstumą, kad tektu naudotis IŽN objektyvu. Lauke aplinkiniai statiniai neretai neleidžia pasirinkti kitos fotografavimo pozicijos, o darant tai pastate nenugalima kliūtis yra sienos.
Nedidelio kampo plačiakampiai objektyvai (kurių ŽN – apie 28 mm) suteikia daug galimybių padaryti puikią nuotrauką. 16 – 20 mm objektyvai naudingi fotografuojant mažesnėse patalpose. Šie nepaprastai plataus matymo kampo objektyvai taip pat puikiai tinka fotografuoti šiuolaikinę architektūrą. Objektyvai, kurių židinio nuotolio diapozonas yra didelis iškraipo vaizdą, kas gali netikti kai kuriems objektams, tačiau tinka formoms, šiuolaikiniams statiniams. Žiūrint pro toki KŽN objektyvą atrodo, kad simetriškai sulinkusios linijos – konstrukcijos dalis.

Išorės detalių fotografavimas

Išorės detalės kartais gali papasakoti apie pastatą daugiau nei visas statinys. Visas pastatas, ypač didelis, iš tolo atrodo mažas, todėl galima prarasti susidomėjimą juo ar kažko nepastebėti. Kitas dalykas, į kurį reikėtu atsižvelgti, yra apšvietimas – jis idealus fotografuojant prieangį, langus, kolonas, tačiau netinkamas visam pastatui.
Objektyvo židinio nuotolis, kuris bis reikalingas fotografuojant išorės detales, priklauso nuo objekto, kurį norite įamžinti, dydžio.

Interjero fotografavimas

Fotografuoti pastatų interjerą yra gana sudėtinga. Pirmiausia tai yra darbas nedidelėje erdvėje, priklausantis nuo apšvietimo kokybės bei šviesos intensyvumo. Pasikliove tik natūralia šviesa gausite per daug didelį kontrastą, kai dėl pro langą patekusios šviesos spindulių tolimesnė patalpos dalis lieka neapšviesta. Jei tai nėra efektas, kurio siekiate, panaudokite baltos spalvos reflektorių ar veidrodį, kad nukreiptumėte šviesą i tamsius kampus, ar apšvieskite interjerą papildoma blykste.
Plačiakampio objektyvo privalumai Jei nefotografuojate įpatingų detalių, kurioms išryškinti tiktu IŽN objektyvas, mažas erdves geriausia fotografuoti 28 mm ar 35 mm plačiakampiu objektyvu. Tačiau vis tiek teks pasirinkti tinkamiausia padėti ir perstatyti baldus, jeigu jie turėtu būti esminis nuotraukos elementas.

Darbas erdviuose pastatuose

Kai patalpa yra erdvi, teks kruopščiai rinktis, ką norite įtraukti į kadrą, o ką ne. Jei netgi plačiausią matymo kampą turinčiu objektyvu nepajėgsite įtraukti į kadrą viso interjero, paieškokite pozicijos, iš kurios matote įdomiausius ir įspūdingiausius elementus.
Dažnai pastebėsite, kad patogiausia jūsų pozicija yra nugara į langą, kai fotoaparatas nukreiptas į interjerą. Šviesa yra už jūsų, todėl patalpos detalės bus apšviestos iš priekio ar šono. Jei langai yra iš dviejų pusių, kuo arčiau centro bus pastatytas fotoaparatas, tuo geresnis bus apšvietimas.
Blykstės naudojimas Rankose laikomos blykstės vienas šviesos pliūpsnis neapšviečia didelės patalpos, juolab – patalpos aukštomis lubomis. Užuot įjunge blykstę tik vieną kartą, nustatykite užrakto T padėti (T – time) paskui paspauskite nuotolinio užrakto valdymo pultelį – paleiskite užraktą ir įjunkite blykstę rankiniu būdu tiek kartų, kiek, jūsų manymu, reikia tinkamam išlaikymui pasiekti. Naudojant šią techniką trikojis yra būtinas, nes išlaikymas trunka ne vieną sekundę. Gali prireikti ir asistento pagalbos, kad uždengtu objektyvą, kol blykstę pakreipsite į kitą vietą.

Paprastų interjerų apšvietimas

Paprastai interjerai gali būti puikūs fotografijų objektai. Dideli viešieji pastatai būna suprojektuoti taip, kad darytu stiprų įspūdį visiems, o gyvenamieji namai esti pilni privačių intymių detalių, galinčių atskleisti juose gyvenančių žmonių charakterį.
Natūrali šviesa Fotografuodami interjerą turite nuspręsti, ar pasiklaiuti natūralia dienos šviesa, sklindančia pro langus, duris, stoglangius, ar naudoti dirbtinį apšvietimą. Dienos šviesos ir blyksčių spalvinė temperatūra yra panašios, taigi naudojant paprastą dienos šviesai pritaikytą fotojuostą dėl atspalvių problemų nebus. Tačiau nejunkite patalpoje jokių šviestuvų, jeigu nenorite oranžinio atspalvio.

Interjero detalių fotografavimas

Laimptinės, langai ir durys yra tik kelios interjero detalės, kurios gali būti įdomesnės negu visa aplinka.
Visuomeninių statinių detalės jei fotografuojate bažnyčioje, muziejuje ar rūmuose, gali prireikti IŽN objektyvo, kad išryškintumėte kadre svarbią detalę. Be to, gali trūkti vietos pastatyti fotoaparatą, todėl 70 – 120 mm KŽN objektyvas suteikia galimybę sureaguliuoti objekto dydį kadre, nekeičiant savo pozicijos. Tačiau vadinamųjų zoom objektyvų maksimali diafragma yra gana maža, todėl jie nelabai tinka esant blogam apšvietimui. Geriausia naudoti labai jautrią šviesai juostelę, kad išvengtumėte neryškių nuotraukų, kurios gaunamos dėl ilgo išlaikymo, ir kad esant maksimaliai diafragamai įveiktumėte mažos ryškumo zonos problemas. Tokiame pastate gali tektiprašyti leidimo naudoti trikojį.
(Patarimai: 1. jei naudojate plačiakampį objektyvą, laikykite fotoaparatą lygiagrečiai su objektu, kad būtų išvengta perspektyvos deformacijos. 2. Interjerai, apšviesti tik natūralios šviesos pro langą, gali būti labai kontrastingi; šešėlius sušvelninsite paprastu reflektoriumi.)
Vitražiniai langai Vitražinius langus dažniausiai aptinkame šventyklose, bet juos galima pamatyti ir kitur. Norėdami puikaus rezultato, prieikite kuo arčiau lango ir laikykite fotoaparatą tame lygyje, kuriame yra fotografuotina detalė. Bet jei langai yra aukštai, naudokite IŽN objektyvą. Pro stiklą sklindanti šviesa būna tinkamiausia tada, kai dangus yra apsiniaukęs. Kuo mažiau šviesos, tuo natūralesnė bus stiklo spalva. Tam visada naudokite trikojį ir ilgą išlaikymą.


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą