Kadangi
emyro nuotrauka bendrame sraute nesukėlė didesnio susidomėjimo, parašysiu apie ją čia.
180mm, 120 6x7, TMax 400, XTOL
Prieš keletą metų mane labai sudomino iš naujo atrastos carinės Rusijos laikais darytos spalvotos nuotraukos. Jas prieš šimtą metų fotografavo toks tūlas Sergejus Prokudinas-Gorskis. Tais laikais spalvotų juostelių nebuvo, todėl jis naudojo raudonos, mėlynos ir žalios spalvos filtrus ir darydamas tris to paties vaizdo nuotraukas atskirdavo nespalvotus šių spalvų vaizdus. Vėliau nespalvoti negatyvai būdavo paverčiami spalvotu vienspalviu vaizdu. Kartu sudėti, spalvoms susimaišius, jie duodavo vieną spalvotą vaizdą.
Prieš porą metų išbandžiau šį metodą, tačiau labai jau radikaliu skylinės fotografijos būdu, tad beveik nieko neišėjo:
http://fotokudra.lt/aut_dienorasciai.php?aut=16391&d=22683. Šįkart nusprendžiau bandymą pakartoti ir pabandžiau atkurti vieną iš Prokudino-Gorskio motyvų –
Bucharos emyrą. Emyrui kardo neturėjau, tai pastačiau greta šluotą.
RGB filtrus nežinau, kur nukišau, bet radau kampe CMY filtrų rinkinuką. Todėl panaudojau šias spalvas. Padariau tris nuotraukas juostele Kodak Tax 400, išryškinau, nuskenavau, programoje nuspalvojau atitinkamomis spalvomis ir pabandžiau jas sujungti į vieną. Fotošopo (kad ir „Elementų“) nesu gerai įvaldęs, teko ilgokai paplušėti, kol supratau, kaip padaryti, kad spalvos lietųsi viena su kita. Gal būt reikėjo geriau palygiuoti. Bet emyras tarp kadrų truputį judėjo, kvėpavo, idealiai sujungti neišėjo, tai derinau taip, kad būtų kuo ryškesnis veidas. Rezultatas prastesnis nei maniau išgauti, technikos dar neįvaldžiau, bet būtinai reikės bandyti dar. Šiaip ar taip, žaidimas tikrai įdomus (bent jau man).
Tiek, v.